חטיבת הביניים בישיבת בנ"ע השומרון מונה כ 250 תלמידים הלומדים בכיתות ז'-ח'. לצד הכיתות הרגילות קיימות גם שתי כיתות "קטנות" הנותנות מענה לתלמידים המתקשים בלמידה ובהתנהלות.

חטיבת הביניים מתנהלת כיחידה עצמאית אך בנוסף, אנחנו חלק בלתי נפרד ומהותי של ישיבת השומרון כולה. תלמיד מתחיל את צעדיו כבן ישיבה תיכונית כבר מראשית דרכו בחטיבה.

בפרשת בריאת העולם, ה' מצווה את האדמה להוציא "עץ פרי". אך האדמה הוציאה "עץ עושה פרי". רש"י מסביר שהיה צריך טעם העץ להיות כטעם הפרי, אלא שהאדמה חטאה ולא עשתה כן ולכן טעם העץ מר ולא כטעם הפרי.

הרב קוק מסביר שזהו ההבדל בין המטרה לבין האמצעים להגיע אליה. המטרה היא הפרי. השאלה היא אם טעם הפרי, דהיינו ההרגשה המרוממת שיש בהגיענו אל המטרה, כבר קיים בעשייה ובדרך אליה. בדרך כלל ישנו פער גדול.

בחטיבת הביניים אנו מצויים עמוק בדרך ובאמצעים אל היעד. בסופו של דבר, בסייעתא דשמיא, בוגרינו מגיעים אל טעם הפרי, אל היעד, אך אנו משתדלים ועושים מאמץ רב על מנת להכניס הרבה מהטעם המתוק של הפרי, היעד, כבר לשלב של הדרך.

כך בחוויית לימוד טובה בקודש ובחול, בחינוך לתורה ומצוות מתוך אהבה, בחוויות שונות ופעילויות חברתיות מגוונות, בקידום מצוינות לימודית ובהדרכה להתנהלות נכונה בשעות הפנאי והכל מתוך שותפות עם ההורים אנו מקדמים את תלמידינו אל היעד.

מצוינות: תלמידים מצטיינים מקבלים תמיכה וקידום בנושאים מגוונים כגון לימודי קודש, מדעים ומתמטיקה. במקביל, אנו ממשיכים לטפח את נבחרת השחמט ובונים נבחרת אתלטיקה.

תורה לשמה: כל בוקר לאחר התפילה מתקיים שיעור קצר, כמו כן, קיימת תכנית הרמב"ם היומי למעוניינים.

שעות הפנאי: מעבר למגרשים ושולחנות טניס השולחן בחצרות, פתחנו "מועדון תלמידים" המאפשר לתלמידים להנות ממשחקי שולחן ומשחקי קופסא למיניהם בהפסקות הגדולות.

חיבור לארץ: מעבר לטיולים השנתיים, אנו מובילים תכנית של"ח לכיתות ח' המחברת בין האדם, לנוף ולסביבה ותכנית סיורים מיוחדת לכיתות ז' עם רשות הטבע והגנים בנחל קנה.

 

אנו מתפללים כי הקב"ה יצליח את דרכינו וכי נצליח להוסיף ולהכניס את טעם הפרי בעץ, ולהביא את תלמידינו אל המטרה תוך כדי מתיקות גם בדרך אליה.

תודה ויישר כח גדול לכל הצוות החינוכי שלנו!